Για την ασφάλεια όλων, το Ελληνικό Μουσείο Αυτοκινήτων λειτουργεί με ελεγχόμενο αριθμό μεικτών επισκεπτών τηρώντας όλα τα μέτρα υγειονομικής προστασίας.

Κατά την επίσκεψή σας στο Ελληνικό Μουσείο Αυτοκινήτου – Ίδρυμα Θεοδώρου & Γιάννας Χαραγκιώνη παρακαλούμε για την τήρηση των παρακάτω οδηγιών:

• Οι επισκέπτες του μουσείου (συμπεριλαμβανομένων ανηλίκων από 12 ετών) θα πρέπει να διαθέτουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση αρνητικού τεστ PCR που έχει διεξαχθεί έως 72 ώρες πριν την επίσκεψη ή βεβαίωση αρνητικού rapid test που έχει διεξαχθεί έως 48 ώρες πριν την επίσκεψη ή πιστοποιητικό νόσησης, τα οποία θα πρέπει να επιδεικνύουν κατά την είσοδό τους στο Μουσείο.

• Σε όλους τους χώρους εντός του Μουσείου πρέπει να τηρείται η απόσταση 1,5 μέτρου κατ’ ελάχιστον.

• Σε όλη τη διάρκεια της επίσκεψής  είναι υποχρεωτική η χρήση προστατευτικής  μάσκας.

• Οι επισκέπτες πρέπει να φροντίζουν την υγιεινή των χεριών τους. Υγρό αντισηπτικό χεριών διατίθεται στους χώρους του Μουσείου.

Σας ενημερώνουμε ότι το προσωπικό του Ελληνικού Μουσείου Αυτοκινήτου – Ίδρυμα Θεοδώρου & Γιάννας Χαραγκιώνη είναι πλήρως εμβολιασμένο σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Υγείας.