ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Στο πλαίσιο της αγαστής συνεργασίας του Ελληνικού Μουσείου Αυτοκινήτου – Ίδρυμα Θεόδωρου και Γιάννας Χαραγκιώνη με την Περιφέρεια Αττικής, συναντήθηκε στις 23/6 η Διευθύντρια του μουσείου κα Μαρίνα Φιλιππούση με τον Ειδικό Σύμβουλο Οδικής Ασφάλειας της Περιφέρειας κο Κίμωνα Λογοθέτη.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο Κτίριο Διαχείρισης Κυκλοφορίας της Περιφέρειας όπου η κα Φιλιππούση ξεναγήθηκε και ενημερώθηκε για το έργο του φορέα ενώ παράλληλα συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος όπως η προστασία της ζωής, η ασφάλεια και η δημόσια υγεία στις οδικές μετακινήσεις.
Το Ε.Μ.Α αρωγός στην προσπάθεια της Περιφέρειας Αττικής συνδράμει στην εκπαίδευση  των νέων στην οδική ασφάλεια και συμπεριφορά εκπονώντας εκπαιδευτικά προγράμματα, πιστοποιημένα από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Ευχαριστούμε θερμά τον Περιφερειάρχη Αττικής κο Γιώργο Πατούλη για την ευκαιρία της επίσκεψης και τον συγχαίρουμε για το έργο του.