Είμαστε η Prom Racing Team της Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.

Η ομάδα μας συμμετέχει στον Παγκόσμιο Μηχανολογικό Διαγωνισμό Formula Student, όπου φοιτητές από ολόκληρο τον κόσμο μελετούν, σχεδιάζουν και κατασκευάζουν πρωτότυπα, αγωνιστικά μονοθέσια που όμως πρέπει να υπακούν σε ορισμένες τεχνικές προδιαγραφές.

Για το 2017, η Prom Racing Team έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή της στο Formula Student Austria που θα πραγματοποιηθεί τον Αύγουστο στο Red Bull Ring, Spielberg. Μετά από δύο χρόνια σχεδιασμού, μελέτης, κατασκευών, βελτιώσεων και σκληρής δουλειάς το μονοθέσιό μας είναι έτοιμο να ανταγωνιστεί ομάδες από κορυφαία πολυτεχνεία ολόκληρου του κόσμου.

Η στιγμή που περιμέναμε λοιπόν, έφτασε και θα θέλαμε να την μοιραστούμε μαζί σας.

Σας περιμένουμε το Σάββατο 27 Μαΐου και ώρα 11:30 π.μ. στο Αμφιθέατρο του Ελληνικού Μουσείου Αυτοκινήτου, όπου θα πραγματοποιηθεί η επίσημη παρουσίαση του αγωνιστικού μας μονοθεσίου.

Ο χώρος της εκδήλωσης είναι ευγενική προσφορά του Ελληνικού Μουσείου Αυτοκινήτου και τους ευχαριστούμε πολύ.

Ελπίζουμε ότι θα μας τιμήσετε με την παρουσία σας.