«ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ» ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ «DRIVE»

Το Ελληνικό Μουσείο Αυτοκινήτου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη συνεργασία του με το περιοδικό DRIVE για την πραγματοποίηση του ειδικά διαμορφωμένου εκπαιδευτικού προγράμματος κυκλοφοριακής αγωγής «ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ».

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, οι μικροί φίλοι του Ελληνικού Μουσείου Αυτοκινήτου, θα μπορούν να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ». Σκοπός του προγράμματος είναι να βοηθήσει τα παιδιά να κατανοήσουν τον κίνδυνο χωρίς να φοβηθούν, να τα καθοδηγήσει ώστε τα ίδια να δώσουν τις απαντήσεις για το τι είναι σωστό και τι λάθος, να τους εμπνεύσει τον σεβασμό στους κανόνες οδικής κυκλοφορίας, να τα ενθαρρύνει να αναλάβουν ευθύνη και να εμπλουτίσει τις γνώσεις τους.

Το «ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ» απευθύνεται σε μαθητές δημοτικού και δημιουργήθηκε με την επιμέλεια παιδαγωγών και καταξιωμένων στελεχών της αυτοκίνησης.

Για πληροφορίες και κρατήσεις στο τηλ 210 8816187 και στο www.hellenicmotormuseum.gr